Witaj na OpcjeBinarne.edu.pl


Nasz portal i forum sa dla Ciebie zarówno jeżeli pierwszy raz słyszysz o opcjach binarnych, jak i jeżeli już wiesz co to są opcje binarne. Z nami nauczysz się inwestować i rozpoznawać sygnały we wszystkie rodzaje opcji binarnych: High / Low (wzrost / spadek), One Touch (jeden dotyk), Boundary (zakresowe), Short Term (szybkie, 60-sekudnowe, 30-sekundowe). Zapraszamy również na nasze forum opcji binarnych, gdzie na każde Wasze pytanie i problem z brokerami odpowiedzą nasi eksperci opcji binarnych!
Dzięki nam Twoja inwestycja w instrument jakim jest opcja binarna się opłaci! Prezentujemy w sposób szczegółowy najlepszych brokerów opcji binarnych: TopOption, Exbino, 24option, Opteck, anyoption oraz Banc De Binary. Analizujemy bonusy, promocje, pokazujemy jak otworzyć konto, dokonać wpłaty, czy wypłacić gotówkę.


Opcje binarne - jak inwestować?

W poniższym - postaramy się krótkim - artykule przedstawione zostanie całościowe spojrzenie na opcje binarne. Wiele spraw zostało już omówionych w innych działach (wtedy tu nastąpi tylko wzmianka oraz link), inne nie wymagały osobnych artykułów dlatego przedstawimy je w tym miejscu.

Będzie to też swoisty miniporadnik odnoszący się do wielu problemów lub kłamstw, które można znaleźć w sieci. Mamy nadzieje, że wielu z Was uchroni przed przyszłymi stratami, a innym pomoże zarabiać więcej na opcjach binarnych.

Poradnik został podzielony na następujące problemy:

  1. Konto demo opcji binarnych.
  2. Bonusy opcji binarnych.
  3. Pierwszy depozyt.
  4. W jakie opcje binarne inwestować.
  5. Mindset - kontrola umysłu.
  6. Sygnały opcji binarnych - traders choice.
  7. Wybór brokera opcji binarnych.
  8. Zarządzanie budżetem - money management.

Konto demo

Konto demo to po prostu możliwość inwestycji w opcje binarne za wirtualne pieniądze. W przypadku błędu nic nie tracimy, jednak również nie mamy możliwości nic zarobić. Brokerzy reklamują zwykle konta demo jako darmową możliwość nauki inwestycji na opcjach binarnych.

Konta demo nie zawsze są za darmo. Niektórzy brokerzy do otwarcia nam konta demo wymagają zdeponowania chociaż minimalnego depozytu. Powoduje to często małą... "demowość" tego konta, bo rzadko kto od razu ten depozyt wypłaci.

Nasz portal kont demo nie poleca z jednego, ale bardzo ważnego powodu. Konto demo nigdy nie odwzoruje konta rzeczywistego. Chociaż nie wiem jak bardzo sobie to wmówicie nigdy nie będziecie się zachowywać tak samo gdy chodzi o pieniądze i gdy o nie nie chodzi. Pokazało to wiele testów psychologicznych. Konta demo mogą Wam więc dać złudną nadzieję szybkich zysków lub wręcz odwrotnie odstraszyć dobrego inwestora od możliwości zarabiania.

Rozwiązanie problemu? Założenie konta u brokera z niskim limitem depozytu i transakcji. Na przykład u brokera TopOption, gdzie depozyt to tylko 100 PLN, a transakcja 5 PLN - kliknij i przeczytaj!

 

Istotne: Inwestując na koncie demo nigdy nie zachowasz się tak samo jak za prawdziwe pieniądze!

Pierwszy depozyt oraz bonusy Opcji binarnych

Na ten temat napisaliśmy bardzo dużo w specjalnym artykule - kliknij!

Ważne by nawet przy pierwszym depozycie z takich bonusów korzystać. Dzięki czemu nauka inwestowania będzie dla nas nawet trzy razy mniej kosztowna!

Rodzaj inwestycji

Opcje binarne to wiele możliwości inwestowania. Szczegółowo opisaliśmy je tutaj - kliknij

Którą jednak z tych możliwości wybrać dla siebie? Cóż po pierwsze należy wiedzieć, iż geneza rozszerzania możliwości inwestycyjnych w opcje binarne jest taka sama jak w czysto hazardowej ruletce. Ta geneza to proste hasło "więcej możliwości = więcej inwestycji". Podobnie jak ruletka zawsze losuje tylko jeden numer, tak tutaj cena może wzrosnąć lub spaść.

Dlatego też początkującym polecamy głównie spróbować swoich sił w regularnych opcjach binarnych. Jest to najbezpieczniejsze i najmniej uzależniające. Jest to bardzo trudne do wykonania, a prawie każdy doświadczony inwestor powie Wam, że zaczynał od opcji... szybkich. Dlatego, że najbardziej poruszają one wyobraźnie, oferują najszybszy i najwyższy zysk i... uzależniają.

Drugim wyborem jakiego musimy dokonać jest wybór naszego instrumentu. Tutaj decyzja należy do Was, ale zacząć polecamy od jakiejś popularnej pary walutowej. Po około miesiącu dziennych obserwacji jej wykresu można dodać do swojego portfolio drugi instrument i tak dalej. Zdecydowanie odradzamy zaczynać od "wszystkiego".

Istotne: Uważaj na opcje 60-sekundowe. Są one najbardziej uzależniające!

Sygnały opcji binarnych i traders choice

O sygnałach wszystko napisaliśmy w tym artykule - kliknij!

Natomiast wypada dodać słówko o traders choice. Niektóre platformy pokazują procentowo jak inwestują inni użytkownicy. Pytanie brzmi czy warto z tego korzystać. Odpowiedź jest prosta - nie. Po pierwsze dlatego, że nie mamy pewności jak są te statystyki budowane (obrót, ilość transakcji, itp). Po drugie dlatego, że większość inwestorów przegrywa i nie jesteśmy w stanie stwierdzić czy słuszność ma akurat 68%, czy jednak 32%.

Wybór najlepszego brokera

O tym jak wybrać brokera wszystko napisaliśmy w tym artykule - kliknij.

Zarządzanie budżetem i mindset

Inwestowania w opcje binarne jest w pełni legalne, uregulowane i opiera sięna fachowej wiedzy. Jednak sam proces kupowania opcji posiada wiele cech, które wywodzą się bezpośrednio z hazardu. Aby nasza inwestycja była skuteczna i przynosiła zyski musimy odpowiednio na te cechy reagować.

Najważniejszą cechą, której należy przeciwdziałać jest utrata samokontroli - jakiś odłam uzależnienia. Może ona występować w dwóch postaciach:

  • Inwestowanie by inwestować.
  • Inwestowanie by się odegrać.

W pierwszym przypadku inwestor po utracie kontroli kupuje kolejne opcje w danym czasie. Nie ważne, że nie ma żadnych sygnałów. Nie ważne, że z wykresu nic się nie da wyczytać. On próbuje. Tego typu inwestycje najczęściej kończą się porażką.

Druga sytuacja jest jeszcze gorsza. Inwestor taki w celu odegrania się nie tylko gra na siłę, ale dodatkowo zwiększa stawki swoich inwestycji aby sie odegrać. Najgorsze jest to, że w opcjach dosyć często się wygrywa korzystając po prostu ze szczęścia, a więc ta strategia może kilka razy przynieść skutek zanim zaprowadzi nas do bankructwa.

Jak sobie z tym radzić? Trzeba nauczyć się ustalać i - co ważniejsze - realizować swój plan. Decyzję o tym jaka będzie nasza stała stawka oraz ile opcji mamy zamiar tego dnia otworzyć podejmujemy przed otwarciem strony brokera. Na przykład ustalamy sobie "dzisiaj kupie maksymalnie 10 opcji binarnych. Każdą za kwotę 25 euro". Jeżeli nie jesteśmy w stanie stosować się do takich planów opcje binarne nie są dla nas dobrym narzędziem inwestycyjnym.

Dobrą strategią jest też trzymanie na koncie brokera zaledwie 20% środków przeznaczonych na inwestycje. Dzięki czemu w razie ewentualnego zachwiania to będzie wszystko co stracimy. Na przykład chcemy zainwestować 5000 euro. 4000 trzymamy w banku, a 1000 euro deponujemy do brokera.

Istotne: Zawsze stosuj się do swoich planów inwestycyjnych!