Witaj na OpcjeBinarne.edu.pl


Nasz portal i forum sa dla Ciebie zarówno jeżeli pierwszy raz słyszysz o opcjach binarnych, jak i jeżeli już wiesz co to są opcje binarne. Z nami nauczysz się inwestować i rozpoznawać sygnały we wszystkie rodzaje opcji binarnych: High / Low (wzrost / spadek), One Touch (jeden dotyk), Boundary (zakresowe), Short Term (szybkie, 60-sekudnowe, 30-sekundowe). Zapraszamy również na nasze forum opcji binarnych, gdzie na każde Wasze pytanie i problem z brokerami odpowiedzą nasi eksperci opcji binarnych!
Dzięki nam Twoja inwestycja w instrument jakim jest opcja binarna się opłaci! Prezentujemy w sposób szczegółowy najlepszych brokerów opcji binarnych: TopOption, Exbino, 24option, Opteck, anyoption oraz Banc De Binary. Analizujemy bonusy, promocje, pokazujemy jak otworzyć konto, dokonać wpłaty, czy wypłacić gotówkę.


Sposoby transferu pieniędzy z/do brokerów

Sposobów płatności jest bardzo dużo. W tym miejscu skupimy się jednak na trzech najpopularniejszych. No w zasadzie czterech, ale dwa obejmiemy jednym punktem. Dlaczego tak? Po prostu jeżeli ktoś ma zamiar dokonać depozytu jakimś Bitcoinem, paysafecardem czy czymś takim, to z reguły i tak wie jak one działają. Zdecydowana większość inwestorów korzysta jednak z jednej z poniższych opcji:

 • Karta kredytowa.
 • Przelew bankowy (również szybki).
 • Skrill.

Karta kredytowa jest jednym z najpopularniejszym środków płatniczych w krajach zachodnich. W Polsce sporo ludzi nie jest jeszcze dostatecznie psychicznie do niej przekonanych. Nie ma jednak czym się martwić - brokerzy przez nas polecani są w pełni regulowani i bezpieczny, a co za tym idzie dane z Waszej karty nigdzie nie zostaną przechwycone. Przy depozytach kartą należy pamiętać o dwóch rzeczach: 

 1. weryfikacji,
 2. kwocie wypłaty.

Dokonując depozytu kartą kredytową brokerzy zwykle proszą o jej skan (można zamalować ważne numery). Dlatego problemem może być dokonywanie depozytu kartą wirtualną (np. Orange Cash). Druga sprawa to wypłata. Nie może ona przekraczać kwoty depozytu. Cały zysk musi zostać przekazany na konto bankowe.

I tym samym przechodzimy do drugiej formy płatności - przelewów bankowych. To w zasadzie najstarsza forma płatności internetowej. Przelewy bankowe musimy podzielić na tradycyjne oraz szybkie. Tradycyjnych zdecydowanie nikomu nie polecamy. Są długotrwałe, często obarczone dodatkowymi prowizjami i wymagają od nas wypełnienia całej procedury formalnej. Dużo lepiej przedstawia się sprawa z przelewami szybkimi, w których depozytu można dokonać w ciągu minuty. 

Co ważne bardzo często wypłata naszych środków będzie musiała zostać zlecona przelewem bankowym. I to tym tradycyjnym. Dlaczego? Bo wielu brokerów nie obsługuje wypłat na skrill i innych nowoczesnych metod, a na kartę wypłacimy maksymalnie tyle ile zdeponowaliśmy.

Ostatnią metodą transakcji pieniężnych jest skrill. Skrill (dawne moneybookers) to taki wirtualny portfel pieniężny - obowiązkowy w posiadaniu dla każdego inwestora. Jeżeli nie masz jeszcze kotna skrill - kliknij tutaj i załóż je za darmo w kilka minut! Skrill ma kilka niezaprzeczalnych zalet:

 1. Jest szybki.
 2. Jest bezpieczny.
 3. Jest multiwalutowy.
 4. Można do niego wyrobić kartę kredytową.

Szczególnie należy zwrócić uwagę na punkty trzeci i czwarty (bo pierwsze dwa dotyczą w zasadzie także karty kredytowej oraz szybkich przelewów). W skrillu jedno konto możemy mieć w aż trzech walutach - PLN, USD oraz EUR. Dzięki temu nie stracimy ani grosz na przewalutowaniach. Ponadto zupełnie za darmo do konta Skrill można sobie wyrobić kartę Mastercard, którą bez prowizji wydamy wygrane z inwestycji w sklepach i restauracjach.

Już teraz załóż konto w Skrill!

Istotne: Rozsądnie wybierz swoją ulubioną formę płatności, bo zły wybór zmniejszy Twoje zyski!

Na co należy uważać

W dobie internetu i nadmiaru informacji dosyć łatwo można nie zauważyć drobnych kruczków, na których zawsze w jakiś sposób stracimy. Albo na ogólnej wartości transakcji, albo na prowizji, albo na samym czasie, który przecież też jest pieniądzem. Dlatego dokonując wpłat i wypłat zawsze należy zwrócić uwagę na następujące aspekty:

 • Prowizja.
 • Bonusy.
 • Przewalutowanie.
 • Weryfikacja.
 • Potwierdzenie telefoniczne.

Jeżeli chodzi o bonusy i weryfikacje dokumentów są to tematy tak obszerne, że poświęciliśmy im osobne artykuły. W skrócie chodzi o to by zawsze robiąc wpłatę upomnieć się o jakiś bonus (przeczytaj cały artykuł), a robiąc wypłatę być przygotowanym na weryfikację dokumentów (przeczytaj cały artykuł).

Kolejne dwa punkty: prowizja i przewalutowanie dotyczą już stricte kosztów własnych. Brokerzy mogą bowiem potrącać prowizję za naszą wpłatę lub/i wypłatę, a nawet jeżeli tego nie robią może to robić pośrednik (bank, Skrill, VISA). Na szczęście większość brokerów bierze te opłaty na siebie, dzięki czemu nie ma potrzeby ponoszenia przez nas dodatkowych kosztów.

Dużo gorzej wygląda sprawa z przewalutowaniem. Jeżeli założymy konto u brokera opcji binarnych w walucie obcej (USD, EUR, itp), a wszystkie formy płatności (karty, konta bankowe, portfele internetowe) będziemy mieli w złotówkach (lub na odwrót), to przy każdej transakcji czeka na nas koszt przewalutowania. A te bywają ogromne. Dosyć powiedzieć, że podczas wpłaty 2000 euro do Opteck z polskiego mBanku, aby bez inwestycji zaraz tę kwotę wypłacić kosztuje nas.. 1500 PLN! Aby tego uniknąć zawsze starajmy się posiadać konto u brokera w tej samej walucie co chociaż jeden ze środków płatności.

Jak sobie radzić z przewalutowaniem jeżeli już mamy konto w danej walucie? Dobrze jest założyć konto w odpowiedniej walucie w konkurencyjnym portfelu internetowym, przez niektórych uważanym nawet za lepszą opcję. Mowa oczywiście o Netellerze. Kliknij tutaj i otwóz darmowe konto w Neteller!

Potwierdzenie telefoniczne są natomiast bardzo bezpiecznym urozmaiceniem wypłat. Mogą one na początku denerwować, ale w przypadku ewentualnej kradzieży konta ucieszymy się, iż nikt nie będzie mógł skorzystać ze środków na nim ulokowanych. Na czym polegają? Prawie każdy broker po zleceniu wypłaty dzwoni do nas z pytaniem, czy aby na pewno to my złożyliśmy dane zlecenie. Prosto i szybko.

Istotne: Podczas wyboru formy płatności uważaj głównie na przewalutowania!