Witaj na OpcjeBinarne.edu.pl


Nasz portal i forum sa dla Ciebie zarówno jeżeli pierwszy raz słyszysz o opcjach binarnych, jak i jeżeli już wiesz co to są opcje binarne. Z nami nauczysz się inwestować i rozpoznawać sygnały we wszystkie rodzaje opcji binarnych: High / Low (wzrost / spadek), One Touch (jeden dotyk), Boundary (zakresowe), Short Term (szybkie, 60-sekudnowe, 30-sekundowe). Zapraszamy również na nasze forum opcji binarnych, gdzie na każde Wasze pytanie i problem z brokerami odpowiedzą nasi eksperci opcji binarnych!
Dzięki nam Twoja inwestycja w instrument jakim jest opcja binarna się opłaci! Prezentujemy w sposób szczegółowy najlepszych brokerów opcji binarnych: TopOption, Exbino, 24option, Opteck, anyoption oraz Banc De Binary. Analizujemy bonusy, promocje, pokazujemy jak otworzyć konto, dokonać wpłaty, czy wypłacić gotówkę.


Sygnały opcji binarnych

Sygnały opcji binarnych to, w największym skrócie, informacja o spodziewanej zmianie ceny danego instrumentu. Zmiana ta może być pozytywna (up) lub negatywna (down), w obu przypadkach informację taką możemy przekonwertować na zysk. 

Sygnały takie powinny być podawane w jednolitym formacie. Może to być format skrócony lub rozbudowany. Ważne jednak aby zawsze prezentowane były w jednolitej formie, dzięki czemu inwestor się do nich przyzwyczai i będzie mógł je wykorzystać w bardzo szybkim czasie.

Skrócony format może występować w postaci na przykład: godzina/aktywno/kurs/kierunek - dzięki temu inwestor otrzymuje wszystkie niezbędne dane w jednej linijce. I tak sygnał brzmiący 13:28/EURUSD/1.37918/UP oznacza, że należy otwierać pozycje opcji binarnych na parę walutową euro dolar do góry krótko po godzinie 13:28 i kursie 1.37918. Często dodawany na końcu jest jeszcze spodziewany czas, w którym można inwestować lub cena maksymalna po osiągnięciu, której sygnał traci ważność.

Rozbudowany format poza podstawowymi danymi zawiera także uzasadnienie. Dzięki temu inwestor może sam zdecydować czy chce z danego sygnału skorzystać. Przykład uzasadnienia firmy OpteckGBP/USD obecnie zbliża się do wsparcia na 1.6107 spadek poniżej może pozostawić otwarte drzwi do następnego wsparcia znajdującego się na 1.6071. Nieosiągnięcie wsparcia poniżej tego poziomu może spowodować powrót do wartości 1.6139.

W idealnym świecie wszystko byłoby pięknie. Inwestor otrzymuje sygnał opcji binarnej, postępuje zgodnie ze wskazówką, inwestuje pieniądze i w zdecydowanej większości przypadków zarabia. W praktyce nie jest to takie piękne. Sygnały binarne mają wiele wad, o których wypada wspomnieć w tym miejscu:

  • nierzetelność,
  • kosztowność,
  • czasochłonność.

W sieci roi się od dostawców sygnałów binarnych. Część z nich pojawiła się tylko dlatego, że można na nich zarobić. Dlatego też należy przykładać bardzo dużą uwagę do wyboru dostawcy sygnałów binarnych. Najlepiej gdyby oferował darmową próbkę swoich możliwości lub od dawna prowadził przejrzyste statystyki.

Nie jest to również darmowa sprawa. Wprawdzie zdarzają się bezpłatni dostarczyciele sygnałów, ale w zdecydowanej większości kosztuje to kilkadziesiąt dolarów. I tak naprawdę ciężko podać przedział, bo są serwisy sprzedające sygnały za $10 tygodniowo, a są takie co chcą $200 miesięcznie. 

Kolejną wadą jest czasochłonność. Sygnały dostarczane są różnie (skype, mail, sms, telefon), ale niezależnie od sposobu otrzymania sygnału trzeba niezwłocznie (czasem jest to kwestia sekund) zainwestować w daną opcję binarną. Często powoduje to konieczność spędzania całych dni przy komputerze.

Jeżeli jednak uda nam się wyeliminować powyższe wady. To znaczy znaleźć rzetelnego dostawcę sygnałów, którego koszt szybko zostaje zadośćuczyniony wypracowanym zyskiem (i automatycznie aż się chce siedzieć przed monitorem czekając na sygnały), to sygnały opcji binarnych mogą być świetnym narzędziem dla początkujących inwestorów.

Na chwilę obecną nasz portal nie dostarcza sygnałów opcji binarnych. Aczkolwiek w przyszłości planujemy to robić - co ważne - za darmo! Dlatego warto nas śledzić, a być może kiedyś będziemy zarabiać wspólnie!

Istotne: Dobrze wykorzystane sygnały opcji binarnych to świetny sposób na dochodową inwestycję!