Witaj na OpcjeBinarne.edu.pl


Nasz portal i forum sa dla Ciebie zarówno jeżeli pierwszy raz słyszysz o opcjach binarnych, jak i jeżeli już wiesz co to są opcje binarne. Z nami nauczysz się inwestować i rozpoznawać sygnały we wszystkie rodzaje opcji binarnych: High / Low (wzrost / spadek), One Touch (jeden dotyk), Boundary (zakresowe), Short Term (szybkie, 60-sekudnowe, 30-sekundowe). Zapraszamy również na nasze forum opcji binarnych, gdzie na każde Wasze pytanie i problem z brokerami odpowiedzą nasi eksperci opcji binarnych!
Dzięki nam Twoja inwestycja w instrument jakim jest opcja binarna się opłaci! Prezentujemy w sposób szczegółowy najlepszych brokerów opcji binarnych: TopOption, Exbino, 24option, Opteck, anyoption oraz Banc De Binary. Analizujemy bonusy, promocje, pokazujemy jak otworzyć konto, dokonać wpłaty, czy wypłacić gotówkę.


Kreator opcji binarnych

Ok zdecydowaliśmy się zainwestować w opcje binarne. Wybraliśmy brokera, wpłaciliśmy depozyt co teraz? Tak naprawdę czeka nas teraz najłatwiejszy, ale zarazem najtrudniejszy krok. Aby zainwestować wystarczą bowiem dwa kliknięcia myszką. Jednak każdy broker opcji oferuje w zasadzie pełną dowolność stworzenia swojej inwestycji. Dlatego warto teraz poświęcić pięć minut i przeczytać jakie mamy możliwości.

Szczególnie, że to my (a nie broker) ustalamy w zasadzie wszystko. Do naszej gestii należy:

 • rodzaj opcji binarnej,
 • instrument obserwowany,
 • stawka (poza minimalną),
 • czas wygaśnięcia opcji,
 • zysk (oferuje broker, ale my decydujemy który nas interesuje),
 • no i najważniejsze - kierunek zmiany.

Istotne: Kreator opcji binarnych pozwala nam ustalić w zasadzie wszystkie zmienne inwestycji!

Rodzaje opcji binarnych

Opcje binarne możemy podzielić na cztery główne rodzaje. W zasadzie każdy z brokerów oferuje je wszystkie i wszystkie one są warte uwagi inwestycyjnej. W zasadzie podział wynika jedynie z urozmaicenia inwestycji i chęci przyciągnięcia inwestorów. Będą to:

 • High / Low (Wyżej/Niżej; Wzrost / Spadek);
 • One Touch (Jeden Dotyk);
 • Boundary (zakresowe);
 • Short Term (Szybkie, 60-sekudnowe, 30-sekundowe).

Wyżej/Niżej to najpopularniejszy sposób inwestycji w opcje binarne. Polega na zwykłym przewidzeniu czy cena instrumentu zmieni się w górę lub w dół w danym okresie czasu. Część brokerów daje nam pełną dowolność w ustalaniu terminu zakończenia, inni dają przedziały ale zawsze jest to od około 5 minut do nawet końca dnia. Oczywiście wraz ze zmianą czasu zmienia się procent zysku i uwaga nie zawsze proporcjonalnie!

Jeden Dotyk to sytuacja, w której broker ustala nam cenę fikcyjna, a my musimy zadecydować czy cena prawdziwa "dotknie" owej fikcyjne ceny w ustalonym czasie. Zawsze jest to oczywiście tak ustalone by była taka szansa, ale mniej więcej 50 procentowa.

Zakresowe to pewne przeciwieństwo powyższej opcji. Broker ustala pewien obszar (otacza aktualną cenę z góry i z dołu), a my mamy zdecydować czy w ustalonym czasie cena pozostanie w tym obszarze. Co ważne w przeciwieństwie do zwykłych opcji wystarczy, że cena wyskoczy poza ten obszar na jedną sekundę aby opcja była wygrana/przegrana - nie liczy się końcowy efekt.

Szybkie to klasyczne opcje jednak z bardzo krótkim okresem wygaśnięcia. W zasadzie albo 30-sekundowym, albo 60-sekundowym. Co ciekawe opcje takie cechuje zarówno wyższe ryzyko, jak i niższy poziom zysku. Są one jednak najbardziej uzależniające i popularne.

Istotne: Wybierz taki rodzaj opcji, który przyniesie Ci największe zyski!

Pozostałe zmienne

Poza rodzajem opcji, który jest najważniejszym wyborem każdy inwestor musi zdecydować się na:

 • instrument,
 • stawkę,
 • czas opcji,
 • zysk,
 • kierunek zmiany.

Dostępne instrumenty zależą od brokera, ale najwięksi posiadają w ofercie najczęściej główne pary walutowe, akcje, towary oraz indeksy giełdowe. Nie trzeba tutaj pisać, że najpopularniejszymi instrumentami są pary walutowe.

Stawka również zależy od nas. Poza oczywiście stawką minimalną jaką ustala broker i którą poznacie w naszych recenzjach. Ważne jest by stawki raczej nie zmieniać. Wszelkiego typu progresje są niewskazane z uwagi na szybką mozliwość bankructwa.

Czas wygaśnięcia opcji to najważniejsza zmienna, która jest stale powiązana z wysokością zysku. Każdy inwestor musi sam zdecydować jaki poziom zysku przy danym okresie czasowym akceptuje, a nawet jaki jest dla niego najbardziej korzystny.

No i kierunek zmiany. Gdy już ustalimy wszystkie zmienne pozostaje nam zdecydować czy uważamy, że cena wzrośnie czy spadnie.

Istotne: Nie zawsze zysk rośnie wraz z wydłużeniem czasu opcji!